Műszaki ellenőr, felelős műszaki vezető

Elérhetőségek

AGGTELEKI MÉRNÖKIRODA Kft.

A cég képviselője

Szakacs-Zsolt-360

Szakács Zsolt

építőmérnök
műszaki ellenőr,
felelős műszaki vezető

+36/30/952-1070

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

 

Műszaki ellenőrzéseim szakterületei:

ME - É-I. - 13-51106  Magasépítési műszaki ellenőri
ME - ÉM-I. - 13-51106  Mélyépítés és mélyépítési műtárgyak szakterület korlátozás nélkül műszaki ellenőri
ME - KÉ/I. - 13-51106  Közlekedési sajátos építmények építése műszaki ellenőri
ME – VZ - 13-51106  Vízgazdálkodási szakterület korlátozás nélkül műszaki ellenőri

 

Felelős műszaki vezetéseim szakterületei:

MV – ÉP/A - 13-51106  Építmények építési munkái korlátozás nélkül felelős műszaki vezetői
MV - KÉ/A - 13-51106  Közlekedési építmények építése korlátozás nélkül felelős műszaki vezetői
MV - VZ/A - 13-51106  Vízi létesítmények építése, szerelése korlátozás nélkül felelős műszaki vezetői

Műszaki ellenőr

Az építés kivitelezést tervező magánszemélyek, cégek, szervezetek már előre aggódnak a munkák megkezdésétől. Ezt a félelmet a rossz tapasztalatok és a területtel kapcsolatos ismerethiány is erősíti.

Szeretné ha az építkezése pénzügyileg előrelátható és ütemezhető lenne? Ebben segíti a műszaki ellenőr!

Szeretné ha az ön által elkészítetett tervek nem lennének hiányosak és az építkezéséhez szükséges műszaki információt tartalmazzák? Ebben segíti a műszaki ellenőr!

A 191/2009(IX.15.) Korm. rendelet alapján:

a.) Ha az építőipari tevékenységet több fővállalkozó kivitelező végzi – építési műszaki ellenőr alkalmazása kötelező.

b.) Ha az építőipari beruházás Kbt. hatálya alá tartozik - építési műszaki ellenőr alkalmazása kötelező.

c.) Ha az építőipari kivitelezési tevékenység nemzetgazdasági szempontból kiemelt jelentőségű ügy tárgyát képezi - építési műszaki ellenőr alkalmazása kötelező.

Lakóépület referenciák

- Családiház építése geotermikus fűtéssel és napkollektorral, Törökbálint, Tükörhegy
- Családiház építése geotermikus fűtéssel, Leányfalu
- Családiház építése, Remeteszőlős (Nagykovácsi előtt)
- Társasház felújítása Bp. XI. ker. Sashegy
- Társasház építése, 4 szintes, Bp. Pesterzsébet
- Társasház építése, 4 szintes, Bp. XIII. kerület, Szent László u.
- 7 emeletes  és két pinceszintes Opera apartmanház építése, Bp.VI.ker. O u.44.
- Energiatakarékos családi ház építése Tata
- Családi ház építése Tata

Kérdés, hogy a műszaki ellenőrzés feladatára kiválasztott ellenőrök – jogosultsági szempontból – az induló építési munkára alkalmazhatók-e? Hogyan tud Ön ennek utána nézni?

Az Ön számára is fontos, hogy az adott műszaki ellenőrzés területére olyan ellenőrt válasszon, aki erre jogosult. A Magyar Mérnöki Kamara és a Magyar Építész Kamara által elektronikusan vezetett és számon tartott műszaki ellenőrök névjegyzékében Ön le tudja ellenőrizni az adott munkára választott ellenőr szakmagyakorlási jogosultságát.

A műszaki ellenőrzés szakterületei:

Már az építési beruházás elhatározása után érdemes műszaki ellenőr segítségét igénybe venni. Mert segíthet a projekt optimális elindításában, a terület kiválasztásában, tervező és megrendelő közötti koordinálásban, engedélyek beszerzésénél, műszaki kiírás elkészítésénél stb.. Megfelelő műszaki ellenőrt szeretne kiválasztani?

A műszaki ellenőri névjegyzék nyújt segítséget ebben!

A Magyar Mérnöki Kamara és a Magyar Építész Kamara közfeladat ellátása keretében műszaki ellenőri névjegyzék vezetőjeként első fokon engedélyezik ezen tevékenység folytatását és a műszaki ellenőri névjegyzék vezetésével elektronikusan számon tartják a szakmagyakorlásra jogosultak névsorát.

Meddig aktuális a műszaki ellenőri névjegyzék?

A műszaki ellenőri névjegyzék egy adott műszaki ellenőrt a szakmagyakorlási jogosultságról szóló határozat jogerőssé válásától számított 5 évig tart bejegyezve. A továbbiakban a műszaki ellenőri névjegyzék bejegyzése újabb 5 évre többször is meghosszabbítható az érvényes idő lejárta előtt benyújtott kérelemre. A munkára pályázó műszaki ellenőr vagy műszaki ellenőr csoport (komplex munka esetén) részéről megadott névjegyzékszámot (vagy számokat) az interneten keresztül a Kamarák elektronikus nyilvántartásában könnyen le lehet ellenőrizni. A műszaki ellenőri névjegyzék alapján megtudjuk, hogy műszaki ellenőrünk milyen szakterületen és tevékenységi körben dolgozhat.

Néhány tevékenységi kör a névjegyzékből (műszaki ellenőri névjegyzék): közlekedési szakterület KÉ/I; Magasépítési szakterület É-I.; Építmény és épületvillamosság ÉV; Vízgazdálkodási szakterület VZ.

A műszaki ellenőri névjegyzék bejegyzésének megújításához kérelmet kell benyújtani, ami az alábbi dokumentumokból áll össze:

a) Három hónapnál nem régebbi erkölcsi bizonyítvány
b) Továbbképzés teljesítésének igazolása
c) Igazgatási szolgáltatási díj megfizetésének igazolása
d) Mindazon dokumentumok, amelyek a névjegyzéki bejegyzésben nyilvántartott adataiban bekövetkezett változásokat tartalmazzák

Így láthatóan a műszaki ellenőri névjegyzék egy biztos pont a szakmajogosultság ellenőrzésében.

- Az építési műszaki ellenőr az építőipari kivitelezési tevékenység teljes folyamatában elősegíti és ellenőrzi a vonatkozó jogszabályok, hatósági előírások, szabványok, szerződések és a kivitelezési dokumentáció betartását.
- A műszaki ellenőr feladata az Étv. 43 § (1) bekezdés e) - h) pontjában meghatározottak megfelelőségének ellenőrzése.
- Az építési–szerelési munka ellenőrzése a műszaki ellenőr feladata, amit a jogerős építési (létesítési) engedély, a hozzákapcsolódó építészeti-műszaki dokumentáció, valamint a kiviteli dokumentáció szerint hajt végre. Ellenőrzi a kitűzés helyességét és szükség esetén a talajmechanikai, környezetvédelmi stb. felmérések, vizsgálatok megtörténtét.
- A műszaki ellenőr feladata az építési naplók ellenőrzése, a bejegyzések és egyéb jegyzőkönyvek ellenjegyzése, észrevételezése, illetve a hibák, hiányosságok, eltérések feltüntetése.
- A műszaki ellenőr feladata, hogy a műszaki illetve gazdasági szükségességből indokolt tervváltoztatásokkal kapcsolatos javaslatok megtétele az építtető felé. Eltakarás előtt a munkákat mennyiségi és minőségi szempontból ellenőrizni kell.
- Az átadás-átvételi eljárásban való részvétel a műszaki ellenőr feladata.
- A műszaki ellenőr feladata egyes építményfajták műszaki teljesítményjellemzőinek ellenőrzése, a technológiával összefüggő biztonsági előírások betartásának ellenőrzése és a beépített termékek teljesítmény nyilatkozatai meglétének ellenőrzése.
- A műszaki ellenőr feladata a munkája dokumentálása az építési naplóban, műszaki kérdésekben javaslattétel és az építtető döntéseinek előkészítése, pénzügyi elszámolások, felmérések ellenőrzése.
- A műszaki ellenőr feladata teljesítési igazolás vagy műszaki igazolás kiállítása és megküldése törvényi határidőn belül.
- A műszaki ellenőr feladata a szerződésben meghatározott vállalkozói díj és a számlázható összegre tett javaslat eltérése esetén az eltérés indoklása.

Önkormányzati fejlesztésekhez (beruházásokhoz) kapcsolódó műszaki ellenőri feladatok a kivitelezési munkák megkezdése előtt

Az Önkormányzatoknál a fejlesztési elképzeléseik körvonalazódása után nagy segítséget jelenthet, ha igénybe veszik külső műszaki szakértő (műszaki ellenőr) segítségét, tanácsait. Aki átnézi az elképzelést, javaslatot tesz a műszakilag logikus sorrendiségre és segít a tervezés megrendeléséhez az összes olyan adat, szempont összegyűjtésénél, amit a tervezőnek alapinformációként át kell adni. Rávilágíthat a projekt azon részeire, amit műszakilag vagy gazdaságilag nem tart megvalósíthatónak vagy fenntartását gazdaságtalannak tartja.

Tevékenységi területek